Відносини

Причини жіночих зрад

Звістка про те, що кохана жінка виявилася неправильною, може привести в шок будь-якого чоловіка. Як правило, сильна стать важче переживає факт подружньої зради з боку своєї другої половинки. Справа в стереотипах (до чоловічої невірності у нас ставляться більш лояльно), і в особливостях психології чоловіків, по самооцінці яких зрада б’є набагато болючіше.

Якщо ви опинилися в цій неприємній ситуації, напевно, вас гризе питання: як так вийшло? Які причини того, що ваша жінка захопилася кимось іншим? Адже жінки найчастіше змінюють не тому, що піддалися миттєвим інстинктам. Причини жіночої зради більш складні. Як правило, вони в нестачі самореалізації, незадоволеності у відносинах, відсутність уваги з боку партнера.

Чи можна прощати зраду дружини, чи варто піти, голосно ляснувши дверима? Кожен вирішує це питання для себе сам. Ніякий, навіть самий досвідчений психолог, не дасть вам гарантії, що ця зрада буде останньою або ж, навпаки, жінка надалі буде вам вірна. Однак навіть якщо ви розлучитеся з цією партнеркою, проаналізуйте: яких помилок у відносинах були допущені вами – щоб не повторювати їх у нових.

Байдужість

У перші роки після весілля відносини вирували пристрастю та емоціями, але з часом стали більш спокійними. Ви сприймаєте це як належне, адже у вас з’явилося багато нових обов’язків, так і народження дітей трохи охолоджує запал. Однак ваша друга половинка може сприйняти це як ознаку того, що ви його розлюбили. Рідкісний секс, відсутність компліментів і подарунків, мінімум часу наодинці – все це може штовхнути жінку шукати підтвердження своєї привабливості і сексуальності в обіймах іншого чоловіка.

Рада. Навіть якщо ви живете в шлюбі не перший десяток років, не забувайте надавати своїй дружині знаки уваги, говорити приємні слова і дарувати милі презенти просто так, без жодного приводу. Згадайте початок ваших відносин: що її тоді приводило в захват, в які хвилини її очі сяяли від щастя? Важливо підтримувати градус ваших відносин.

Битовуха

Звичайно, сімейне життя не може складатися з одних свят. Але коли вона перетворюється в одну суцільну рутину, коли ви обговорюєте питання по господарству, разом вирішуєте тільки проблеми і обговорюєте справи, дружини може здатися, що вона перетворилася в побутовий прилад, зразок комбайна або пралки. Що, погодьтеся, не додає до самооцінки. Яскраві емоції можна влаштувати собі самостійно, наприклад, захопившись хобі або займаючись кар’єрою. Проте, деякі жінки вибирають інший шлях – заводить собі коханця.

Рада. Навіть якщо у вашій родині зараз нелегкі часи, знаходите час для задушевних бесід або культурних походів. Запрошуйте свою дружину в клуб або театр, влаштовуйте їй маленькі свята. Не забувайте постійно вкладати у відносини.

Ревнощі

Зрозуміло, коли дуже любиш людину, відчайдушно боїшся його втратити. Однак якщо ревнощі стає нав’язливою ідеєю, якщо ви починаєте перевіряти листування своєї дружини чи проводите «допит з пристрастю», є ризик того, що ваші нав’язливі страхи матеріалізуються. Відсутність довіри з боку партнера ображає, змушує замислюватися: а раптом його підозрілість викликана тим, що він і сам не був вірний? Крім того, ви самі привчаєте її до ідеї про зраду. До цього у неї навіть і думки не приходили в голову. Ви самі засіяли їх.

Якщо ви відчуваєте, що вам важко контролювати свою ревнощі, варто поговорити з психологом, розібратися, в чому причина. Адже відповідальність за свої почуття (і підозрілість у тому числі) несете ви, а не ваша партнерка.

Рада. Важливо пам’ятати, що у дружини повинна бути своя особиста територія: подруги, захоплення, улюблена робота. Якщо ви категорично проти жіночих посиденьок або наполягаєте на тому, що прибирання в будинку набагато важливіше вишивання хрестиком, ви ризикуєте отримати відповідну реакцію. Не обмежуйте особисту свободу своєї коханої, адже чим менше ви будете їй довіряти, тим більше ризиків нарватися на «тиху» помста.

Нереалізовані очікування

Вступаючи в шлюб, жінка розраховувала на те, що ви будете опорою сім’ї, головою і годувальником. Але на ділі все вийшло по-іншому: і вона заробляє більше, і всі побутові питання вирішує самостійно, та ще й за дітьми доглядає. Розчарування може призвести до того, що жінка починає шукати того, хто зміг би хоча б частково розділити з нею її ношу. Того, поруч з яким вона змогла б відчути себе тендітною жінкою, а не бой-бабою, вміло клеїть шпалери і чинящей кран.

Рада. Підтримка і поділ відповідальності за сім’ю – це не тільки і не стільки про фінанси. Це про те, що ви берете активну участь у вирішенні всіх питань, від вибору дитячого саду для дитини до рішення покупки побутової техніки. Замініть звичну фразу: «Ну, ти розв’яжи це сама» на: «Давай разом вирішимо це».

Психологічне насильство в сім’ї

Буває, що чоловік виріс у сім’ї з деструктивними відносинами. Для нього нормально прикрикнути на дружину, критикувати, принижувати її почуття. Він вважає, що все так і має бути і у них чудові стосунки. А вона втомлюється бути в позиції жертви. І тут в її житті з’являється чоловік, який запитує про її самопочуття, виявляє турботу і увагу, прислухається до її емоційного стану. Це настільки великий контраст, що вона кидається в його обійми, щоб втамувати свій голод по нормальним відносинам.

Рада. Якщо ви бачите, що дружина сумує, замикається в собі, дратується, зрозумійте, що все це є сигналами того, щоб докласти зусиль для поліпшення взаємин. Як мінімум, необхідний щира розмова і непідробна зацікавленість з вашого боку. Можливо, вам варто звернутися за допомогою і пройти курс сімейної терапії. Однозначно, вам потрібно стати до неї більш уважним, змінити тон і спробувати розібратися, що не так у ваших стосунках.

Жінки рідко йдуть на зраду з-за хтивості. Зазвичай це викликано бажанням заповнити внутрішню порожнечу, спроба відчути себе коханою. Зверніть увагу на поради, наведені в цій статті.